Panel Kapı

Hazır panel kaplamalı bu kapılar, günümüzde en çok tercih edilen iç kapı türü olup 4 göbekli, 6 göbekli, 2 göbekli ve düz olmak üzere piyasada sınırlı sayıda modelde bulunmaktadır. Amerikan panel kapının kanatları, HDF (High Density Fiberboard – Yüksek Yoğunluklu Ağaç Lifi) panelin, fırınlanmış, budakları alınmış köknardan ölçüye göre özel hazırlanan kanat konstrüksiyonu üzerine preslenmesi ile üretilir. İçine kraft petek dolgu kullanılır. Kapı yüzü ise istenilen modelde şekillendirilir.

Lake Kapı

Lake kapı CNC makinalarda modellenip, cilahanelerde beyaz renklerde olan kapı, lake kapıdır ve tamamı beyazdır. Bu lake kapıların cilası, katmanlarına göre değişir. Diğer kapılara göre pahalı kapılardır. Lake olan kapıların temizlikleri gerçekten itina isteyen ve darbelere karşı çabuk deforme olan kapılardır. Şekil ve modelleri çok olmakla beraber lake kapılarda camlı modeller daha çok kullanılmaktadır. Lake kapı denince aklımıza ilk gelecek olan fabrikasyon hazır kapı değil de el ile veya makina yardımı ile yapılan kapıdır. Cilalı olarak adlandırılan ve geneli beyaz renkte olan kapılar “Lake Kapı” dır.

 

Lake Kapı

Bu kapı modelleri iç mekanlarda kullanılır. Temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek tamizliği yapılır. Lake kapı model ve görününümü zarif olduğundan darbelere ve toz deterjan, kimyasallığı yoğun olan deterjanlar ile temizlik yapılmamalıdır. Kapınız lake kapı ise her ay temizlik ve silinmesi lazım olan kapıdır. Har mağazada imalathanedelerde lake kapı bulabilirsiniz fakat lake kapılar, cila işemleri kalitelerine göre değiştiğinden dolayı bu kapıları alırken cila işleminin hangi kalitelerde olduğuna bakmak gerekmektedir.


Melamin Kapı

Melamin kapılar boya gerektirmeyen özelliği ile öne çıkan kapılardır, temizlik maddelerinin hasarlarına karşı da daha dayanıklıdır ve nem direnci yüksektir. Melamin kaplamalı kapılarda kullanılan budaksız ahşap kereste üzerine, melamin yüzey kaplaması uygulanır, bu yöntemle kapının eğilme ve dönme riski giderilmiş olur. Kanat konstrüksiyon arasında dolgu malzemesi olarak kraft petek kullanılır. Modele uygun olarak çıtasız cam boşluğu açılır.Pervazlar, kanal geçmelidir.Kasada teşkil edilen kanala yerleştirilen conta, kapı komplesinde hava ve ses yalıtımı sağlanır. Siparişe göre özel üretim yapılabilir.